KOPP. porslin, Kina, troligen 1900-tal.

Polykrom dekor av fåglar och bambuträd samt kalligrafi. Bär Yongzheng sex karaktärers märke. Diameter ca 8,5 cm. Höjd ca 7 cm.

Smärre repor.

Lähtöhinta
3 000 SEK