Halvklotformad skärm i ljus plast, skaft och fot i vitlackerad metall. Etikettmärkt. Höjd ca 137 cm.
Slitage. Märken, repor, fläckar. Mindre spricka i skärm invid fäste. Ej funktionstestad.