GÖTEBORGSSTOLAR, ett par, sannolikt Lindome, 1800-talets mitt/andra hälft.

Brunbetsad björk, uppsvängd rygg med genombruten ryggbricka, stoppad läderklädd sits, svängda ben.

Slitage, sprickor. Ostadiga.

Lähtöhinta
2 000 SEK