TAKAMPEL, Karl Johan-stil, 1900-talets första hälft. Höjd 48 cm.

Grönpatinerad skål med avslutande kotteknopp, fyra svängda ljusarmar, diam 43 cm.

Slitage, repor. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
2 000 SEK