DOSOR, 3 st, silver, bla Sverige med otydlig mästar och stadsstämpel, 1856. Vikt tot ca 72 gram.

Oval snusdosa med graverad vegetativ lockdekor, längd 7, rund dosa med graverad dekor, rund konturerad dosa med graverad dekor av stad. Diam ca 5 cm.

Slitage, bucklor, snusdosan med kantskada, en rund dosa går ej att öppna.

Lähtöhinta
1 500 SEK