Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

KAFFEKANNA, silver, empire, Carl Magnus Ryberg, Stockholm 1828. Vikt ca 320 gram.

Delvis godronnerad med uppsvängd pip, svängt svärtat trähandtag, lock med kotteknopp, tre tassfötter. Höjd 15,5 cm.

Slitage, en sned fot, obetydliga bucklor, handtaget med större repa.

Lähtöhinta
2 500 SEK