TEKANNA MED LOCK, keramik. Kina sen Qing, 1800/1900-tal.

Brun med ristad dekor, bambuimiterad pip och handtag.

Nagg och smärre fläckar. Bruksslitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK