HUGGARE, marin, sk klewang, Hembrug, Holland, omkring år 1900.

Eneggad svängd klinga. Genombrutet fäste av stål stämplat 6686A. Längd 74 cm.

Balja saknas. Slitage. Anlupen.

Lähtöhinta
2 000 SEK