TÅRTKNIV och SOCKERSTRÖARE, silver, Gustaf Dahlgren, Malmö 1861 samt Norrköping 1858. Vikt ca 110 gram.

Tårtkniv - Gustaf Dahlgren, Malmö 1861.
Sockerströare - Norrköping 1858.
Längd 22,5 - 28,5 cm.

Slitage, bucklor, lagningar, tårtkniv med bristning, repor, gravyr

Lähtöhinta
2 000 SEK