SUECIA ANTIQUA ET HODIERNA, 3 vol, Eric Dahlberg, Stockholm sannolikt 1856.

Vol I-II, vol III sambunden med Prospecter af åtskillige märkvärdige byggnader, säterier och herre-gårdar uti Skåne..., av Abraham Fischer, Stockholm 1856, registervolym. Halvband av skinn med titeletiketter i rött och grönt. Liggande folio.

Slitage, smärre ytskador på bokbanden. Ej fullständigt genomgågna.

Lähtöhinta
2 000 SEK