STOLAR, 6 st, senbarockstil, 1900-talets första hälft.

Genombruten rygg, fast stoppad sits. Skuren dekor och riklig dekor av intarsia. Kopplade ben.

Slitage. Repor och märken. Fanerskador. Klädsel med slitage. Sitsar med delvis defekt stoppning.

Lähtöhinta
6 000 SEK