JARDINIERE, silver, fantasistämplar, Frankrike, Empirestil, vikt 4010 gr.

Oval skål på fotplatta uppburen av liggande sfixer, uppsvängda hänklar med avslutande bockhuvuden. Rik dekor av snäckor och ymnighetshorn, bladsnittt mm. Längd 65 cm, höjd 22 cm.

Slitage, spår av förgyllning.

Lähtöhinta
12 000 SEK