PARTI PORSLIN, 8 delar, Kina. 1600-1800-tal.

Krus för parfymolja med hänklar och dekor i underglasyrblått. 2 balusterformade vaser med dekor i imarifärger. 5 skedar med olika dekorer. H 5-16.

Skedar med nagg.

Lähtöhinta
1 000 SEK