Gustaviansk

(Ruotsi, 1775-1810)
Gustaviansk
(Ruotsi, 1775-1810)

STOLAR, 6 st, sengustavianska, s k Leksandmodell, 1800-tal.

Genombruten rygg med vertikala spjälor. Kopplade ben i h-kryss.

Slitage, repor och stötskador med enstaka avslag. Renoverade och kompletterade med bland annat senare bemålning samt senare delar och förstärkningar. Några mindre rangliga.

Lähtöhinta
9 000 SEK