SUPKOPP, silver, Niclas Fernlöf, Karlstad, 1776, vikt 25 gram.

Slät med dekor av vågband. Invändigt förgylld. Diameter 6, höjd 3 cm.

Bruksslitage, gravyr, bucklor.

Lähtöhinta
1 500 SEK