SKÅL, porslin, Kina 1900-tal. Bär märkning undertill.

Delvis blå underglasyr, polykrom dekor av blommor och antikiserande bård. Diameter 17, höjd 7,5 cm.

Smärre ytslitage och liten repa.

Lähtöhinta
4 000 SEK