MATBORD, Nordiska Kompaniet, 1915.

Mahogny. Märkt med plakett. Fyrdelad pelarfot med spiralvriden form. Fem iläggsskivor a 65 cm vardera. Längd 178. Bredd 130. Höjd 78 cm.

Slitage. Repor och märken. Fläckar. En iläggsskiva kortare än de andra. Iläggsskivor med slitage och avslag.

Lähtöhinta
10 000 SEK