622633

ARMRING, förgyllt silver. Adolf Lilja, Stockholm 1869. Nyrokoko. Vikt ca 35 gram.

Rikt ornerad dekor med bl a blomma. Infattad pärla. Medföljande ask. Höjd 4,5, längd 6, bredd 6,5 cm.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
4 000 SEK