Art Déco

Art Déco

SOFFBORD, Art Deco, 1930-tal.

Rektangulär skiva med bred sarg dekorerad med inläggningar, underrede i svarvad form, delvis svärtat, längd 114, bredd 60, höjd 61 cm.

Ställvis slitage slitage och repor, färgbortfall, delvis senare bemålat. Rangligt.

Lähtöhinta
2 000 SEK