TEKANNOR, 2 st Kina/Japan 1800-tal, porslin.

Dekor i polykroma färger av kvinna och man samt skrivtecken samt landskap i reserv, handtag samt pippropp med emaljarbete.

Smärre slitage, glasyrmistor, emaljarbetet med skador.

Lähtöhinta
2 000 SEK