MATBORD, 1900-tal.

MATBORD, 1900-tal.

Målat trä. Kopplade ben med tvärslå och claw-on-ball. Skiva med skuren kantdekor. Längd 150 cm, bredd 80 cm, höjd 74 cm.

Bruksslitage. Renoverat och kompletterat, senare målning. Medveten patina med färgbortfall.

Lähtöhinta
1 500 SEK