BORDSLAMPA, omkring sekelskiftet 1900.

Vitmetall. Stående gycklare hållandes solur. Höjd 38 cm.

Sedvanligt ytslitage, skada, lagningar. Fotplatta med spricka. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
1 500 SEK