Rokoko

(Ruotsi)
Rokoko
(Ruotsi)

SPEGEL, rokoko, 1700-tal.

Förgylld. Rik dekor av rocailler. Höjd ca 88 cm.

Slitage, repor och mindre stötskador. Renoverad och kompletterad med senare glas samt bakstycke. Pigmentbortfall.

Lähtöhinta
6 000 SEK