YTTERFODER, 8 stycken, Rörstrand, "Rörstrandia", 1900-tal.

Flintgods, polykrom dekor av strödda blommor, höjd 10-17, diameter 13-24 cm. Ett foder hemmamålat medföljer.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK