SKÅL, keramik, Kina, Ming.

SKÅL, keramik, Kina, Ming.

Celadonglasyr. I botten dekor av blomma. Diameter 13, höjd 5 cm.

Repor. Tillverkningsdefekter.

Alkuperä - Provenienssi

Enligt etikett Wayland Wieslander

Lähtöhinta
3 000 SEK