PARTI SILVER, 3 delar, Danmark, 1900-tal. Total vikt ca 843 gram.

Skål på fot, importstämplad, 1919. Breda raka godronner på profilerad fot med pärlstav. Hamrad yta. Höjd 14 cm, diamer 20 cm. Sockerskål och gräddkanna, Danmark 1974.

Bristning. Bucklor. Slitage.

Lähtöhinta
2 500 SEK