VINGLAS, 24 st, "Bouquet", design Signe Persson Melin, Kosta Boda, 1900-talets fjärde kvartal.

12 rödvinsglas samt 12 vitvinsglas. Höjd rödvinsglas ca 16,5 cm respektive höjd vitvinsglas ca 17,5 cm.

Lättare bruksslitage.

Lähtöhinta
5 000 SEK