KLÄDSKÅP, sengustaviansk stil, tidigt 1900-tal.

Klädskåp i ek med fem lådor och två dörrar med bakomliggande garderobsinredning. Profilskuret spegelglas. Höjd ca 215 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Senare bemålat. Sprickor och skador i bakstycket. Spegelglaset anlupet. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
7 000 SEK