SKÅL, sterling silver, DGH, Danmark. 1900-talets första hälft. Vikt ca 126 gram.

Skål med svagt hamrad, på rikt dekorerad fot med bland annat druvklasar. Höjd ca 6,5 cm.

Smärre slitage, repor och märken.

Lähtöhinta
1 500 SEK