SOFFA, sengustaviansk-stil, Nordiska kompaniet, etikettmärkt.

Svängda armlän med parställda gripar. Växtdekor i sargen. Längd 158 , bredd 79, höjd 88 cm.

Slitage. Enstaka lös del i sargens front. Senare klädsel, smärre fläckar. Smärre pastellageskador.

Lähtöhinta
20 000 SEK