TOILETTEMÖBEL, sengustaviansk, 1810-tal.

Fanerad i mahogny, intarsiadekor. Kopplade ben. Sarglåda. Skiva med balustrad, två hörnlådor samt vippbar spegel. Bredd 76, djup 42, höjd 127 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage, lagningar, renoverad samt kompletterad, senare glas, fläckar, fanerskador samt bortfall. Ställvis blekt. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
8 000 SEK