Rokoko

(Ruotsi)
Rokoko
(Ruotsi)

BYRÅ, rokoko, 1700-talets andra hälft.

Fanerad med valnöt och andra träslag. Tre lådor, beslag av mässing. Bredd 107. Djup 55. Höjd 82 cm. Nyckel finns.

Fanerskador, bl a på lådfront. Repor och märken. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
15 000 SEK