PARTI STENGODS, 3 delar, bl a Carl-Harry Stålhane, Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

En skål och en vas av Carl-Harry Stålhane, höjd 6,5 respektive 11 cm. En skål av Gunnar Nylund, höjd 9 cm.

Bruksslitage. Skål av Carl-Harry Stålhane andrahandssortering.

Lähtöhinta
1 500 SEK