JAKTKNIV, Janne Marttiinu, Rovaniemi, 1900-talets mitt.

Blad av stål med ristad dekor av renar. Inskription Made in Finland, Janne Marttiinu Rovaniemi. Handtag av björk. Balja av läder med monogrammärkning. Knivens längd ca 38 cm.

Knvens udd med nagg.

Lähtöhinta
2 000 SEK