Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:

PARTI SILVER, 17 delar, mestadels Sverige, 1800- och 1900-tal, total vikt 600 gram.

Tre små fat, fat med hänkel, två skålar, två saltkar, två askfat, två askar, tre bägare, sigill samt armband. Saltkar samt ett askfat i delvis andra material.

Delvis senare gravyr. Anlöpningar. Bucklor. Mindre skador.

Lähtöhinta
2 000 SEK