FISKBESTICK, 24 stycken, silver och pärlemor, Allen & Darwin, Sheffield, 1900-talets början.

12 gafflar samt 12 knivar. Blad och fattningar i silver. Skaft i pärlemor. Längd 18-22 cm. I träschatull.

Smärre slitage och repor. Enstaka mindre sprickor. Schatullet med skador samt slaget lock. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
4 000 SEK