BESTICK, 36 stycken, silver och pärlemor, England 1822-1833 samt Jakob Engelberth Torsk Stockholm 1897.

18 gafflar samt 18 knivar. Blad och detaljer i förgyllt silver. Skaft i pärlemor. Gafflarna av Jakob Engelberth Torsk Stockholm 1897. Knivarna av engelsk tillverkning med George IV stämpel(1822-33). Längd 17-19 cm. Medföljande läderschatull.

Smärre slitage. En gaffel med lagning. Smärre sprickor. Schatullet med skador.

Lähtöhinta
5 000 SEK