Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

PARTI SILVER, 3 delar, Sverige, 1900-talets första hälft, vikt 390 gram.

Skål, MGAB, Uppsala, 1934, bägare, GAB, Stockholm, 1933 samt bägare, C G Hallberg, Stockholm, 1925. Höjd 7,5- 15 cm.

Bruksslitage. Repor. Senare gravyr. Bucklor.

Lähtöhinta
3 000 SEK