TAKLAMPA, möjligen Stilnovo, 1900-talets mitt/andra hälft.

Mässing samt oxblodsfärgad metall. För 6 ljuspunkter, dekor av blad. Höjd 75, diam 66 cm.

Slitage, färgfläckar. Funktion ej kontrollerad.

Lähtöhinta
1 500 SEK