SKÅL PÅ FOT, silver, Johan Wahlström, Jönköping, 1853. Vikt 235 gram.

Stansad dekor samt dekor av raka knäckar. Invändigt förgylld. Höjd 17 cm.

Sedvanligt ytslitage. Skål något lös på fot/skadad. Fotring med bucklor.

Lähtöhinta
3 000 SEK