SATSBORD, 1900-talet sista fjärdedel.

Mässing och glas. Rektangulär form, kopplade ben. Glasskivorna med guldfärgad dekorrand. Längd 52, bredd 36, höjd 46 cm.

Slitage, repor, glasskivorna med obetydliga hörnnagg, dekorranden med smärre slitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK