Bengt Berglund

(Ruotsi, Syntymävuosi 1936)
Bengt Berglund
(Ruotsi, Syntymävuosi 1936)

FIGURINER, 4 st, stengods, Bengt Berglund, Gustavsberg.

Formationer med blommor. Två signerade med studiohanden, två stämpelsignerade. Höjd ca 4,5 - 10,5 cm.

Slitage. Tillverkningsdefekter. Krackelyr. Den höga figurinen med längsgående spricka i botten.

Lähtöhinta
2 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet