KANDELABER, förgylld brons, senempire, 1800-talets första hälft.

Delvis patinerad. Avsmalnande skaft. För fyra ljus. En fast ljusmanschett. 2 udda lösa ljusmanschetter. Höjd ca 52 cm.

Ytslitage. Mindre fläckar.

Lähtöhinta
6 500 SEK