629090

MYNT, 1 Riyal, Saudiarabien/ United Kingdoms, 1900-talets första hälft. Vikt 15,3 gram.

Mynt med dekor av arabiska tecken, palmer och svärd. Infattat i 18K guld till hängsmycke. Diameter ca 15,3 gram.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
3 000 SEK