SKRIVBORD, rokokostil, 1900-talets första hälft.

Bonad björk. Tre lådor i sarg. Beslag av mässing. Profilerad skiva. Svängda ben. Längd 165. Bredd 86. Höjd 77 cm.

Något fläckad skiva. Repor och märken. Nyckel saknas.

Alkuperä - Provenienssi

Segerstads Herrgård, Västergötland.

Lähtöhinta
15 000 SEK