MATTA, Isfahan, semiantik, 215 x 140, signerad.

Livets träd i ljusblå urna på beige fält. Tegelröd huvudbård med palmetter och blommor. Bomullsvarp, lugg av ull.

Åldersrelaterat slitage, fransar med slitage. Långsidor med hårdare slitage. Smärre fläckar.

Lähtöhinta
24 000 SEK