VÄGGLAMPA, modell 324/35, design Erik Hansen, Le Klint, Danmark. Formgiven 1952.

Ek. Saxlampa. Längd ca 40 - 75 cm, höjd ca 39 cm.

Bruksslitage. Märken och repor. Fläckar. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
1 500 SEK