GLASSERVISDELAR, 20 st, Gerda Strömberg, Eda Glasbruk, 1930-tal.

9 selterglas, höjd ca 8 cm,
6 ölglas, höjd ca 13,5 cm,
5 starkvinsglas, höjd ca 11,5 cm.
Slipad och blästrad dekor.

Bruksslitage. Repor. Fläckar.

Lähtöhinta
1 800 SEK