TEBORD, fajans, Eugen Trost, Gefle Porslinsfabrik, 1949.

Bricka med målad dekor av blommor, träunderrede. Längd 70, bredd 50 och höjd 66 cm.

Slitage. Märken och krackeleringar.

Lähtöhinta
4 000 SEK