GOLVLAMPA, 3-armad, Armaturhantverk, Göteborg. 1900-talets mitt/andra hälft.

Gulmetall och mässing, rund fot, räfflad stam. Olikfärgade tygskärmar. Märkt Armaturhantverk, Göteborg. Högsta höjd ca 180 cm.

Slitage. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
1 800 SEK